Historia przedszkola

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie rozpoczęło swoją działalność wychowawczo-dydaktyczną we wrześniu 1981 roku. Organem prowadzącym jest Urząd Gminy Wieliszew, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Placówka zlokalizowana jest na wsi, w pobliżu lasu i jeziora Kwietniówka, co sprzyja częstym spacerom z dziećmi i dostrzeganiu piękna naszej okolicy. Uczęszcza do niej 150 przedszkolaków zamieszkujących w Wieliszewie i jego okolicach. Przedszkole mieści się w parterowym budynku,  połączonym z Urzędem Gminy Wieliszew i posiada:

  • szatnię oraz zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne;
  • salę do prowadzenia zajęć specjalistycznych;
  • duży ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych oraz do

 Nowe oddziały posiadają dwie przestronne, nasłonecznione sale dydaktyczne. Przy każdej sali znajdują się toalety dla dzieci, przed salami szatnie.  Posiadają również zaplecze kuchenne i sanitarne. Dodatkowym plusem jest oddzielna sala specjalistów.

Przedszkole zapewnia całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz fachową i troskliwą opiekę w godzinach 6:30- 17:00. Na dzień 1 września 2021 r. placówka zatrudnia 12 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 3 specjalistów (logopeda, psycholog ,pedagog), 1 nauczyciela wspomagającego oraz 12 pracowników administracji i obsługi.

Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonują 4 oddziały:

1. Grupa „Pszczółki”- dzieci 3-letnie

2. Grupa „Biedronki”- dzieci 4-letnie

3. Grupa „Motylki”- dzieci 4-5-letnie

4. Grupa „Rybki”- dzieci 5-letnie

W oddziałach mieszczących się przy ulicy Aleja Solidarności 68, mamy następujące grupy:

1. Grupa “Misie”- dzieci 5- letnie

2. Grupa “Sówki”- dzieci 4-5- letnie