Historia przedszkola

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieliszewie rozpoczęło swoją działalność wychowawczo-dydaktyczną we wrześniu 1981 roku. Organem prowadzącym jest Urząd Gminy Wieliszew, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Placówka zlokalizowana jest na wsi, w pobliżu lasu i jeziora Kwietniówka, co sprzyja częstym spacerom z dziećmi i dostrzeganiu piękna naszej okolicy. Uczęszcza do niej 150 przedszkolaków zamieszkujących w Wieliszewie i jego okolicach. Przedszkole mieści się w parterowym budynku,  połączonym z Urzędem Gminy Wieliszew i posiada:

  • szatnię oraz zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne;
  • salę do prowadzenia zajęć specjalistycznych;
  • duży ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych oraz do

 Nowe oddziały posiadają dwie przestronne, nasłonecznione sale dydaktyczne. Przy każdej sali znajdują się toalety dla dzieci, przed salami szatnie.  Posiadają również zaplecze kuchenne i sanitarne. Dodatkowym plusem jest oddzielna sala specjalistów.

Przedszkole zapewnia całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz fachową i troskliwą opiekę w godzinach 6:30- 17:00. Na dzień 1 września 2023 r. placówka zatrudnia 12 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 4 specjalistów (logopeda, psycholog ,pedagog, pedagog specjalny), 1 nauczyciela wspomagającego oraz 12 pracowników administracji i obsługi.

Obecnie w naszym przedszkolu funkcjonują 4 oddziały:

1. Grupa „Pszczółki”

2. Grupa „Biedronki”

3. Grupa „Motylki”

4. Grupa „Rybki”

W oddziałach mieszczących się przy ulicy Aleja Solidarności 68, mamy następujące grupy:

1. Grupa „Misie”

2. Grupa „Sówki”