Gimnastyka-Joga-Smyka

,,Gimnastyka Joga Smyka”  w naszym przedszkolu!

Zajęcia 30minutowe prowadzone w każdy czwartek na podstawie autorskiego programu ,,Gimnastyka Joga Smyka”, dodatkowo realizowany jest projekt ,,Tydzień uważności”.

Coraz więcej placówek edukacyjnych decyduje się na wprowadzenie tych właśnie zajęć do swojego programu. Dlaczego?  Bo korzyści jakie przynoszą są nieocenione:

– poprawa koncentracji i uważności

– lepsze relacje z rówieśnikami

– wzrost świadomości własnych uczuć

– zaprzyjaźnienie się z ruchem, poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni

– większa elastyczność ciała

– prawidłowa postawa ciała

– dążenie do wyciszenia i   spokoju

– obniżenie poziomu agresji

– polubienie siebie i życia

Dzieci, które uczestniczą w zajęciach Jogi częściej skupiają się na pozytywnych aspektach życia. Są bardziej świadome siebie i otaczającego je świata.

Jednym słowem można powiedzieć, że czują się szczęśliwsze! Co więcej – lepiej radzą sobie z problemami i stresami, na które są narażone. Poprawia się ich koncentracja, a tym samym lepiej wykorzystują swój potencjał.

W związku z tymi wszystkimi pozytywnymi obszarami na jaki ma wpływ Joga – jest ona cudownym sposobem na zapobieganie depresji, która w obecnych czasach dotyka mnóstwo osób.

Mówi się, że Joga to holistyczne podejście do człowieka. I to jest dokładnie to czego potrzebuje młody człowiek.

Zwrócenia uwagi, nie tylko na samą fizyczność (wf) Nie tylko na same emocjonalność (spotkania z psychologiem) i nie tylko na sam umysł (zajęcia korekcyjne czy kompensacyjne) Zalet jest mnóstwo.

W Wielkiej Brytanii zajęcia Jogi i Uważności (mindfullness) zostały wprowadzone do  podstawy programowej i zaczynają się już w przedszkolu

W Polsce coraz więcej placówek (choć nadal są one w dużej mniejszości) decyduje się na takie samodzielne kroki i wprowadza zajęcia Uważności i Jogi dla swoich podopiecznych. Robią one ogromny krok ku świadomej przyszłości.

I z pewnością nie żałują tej decyzji. Różnice widzą i nauczyciele, i rodzice i dzieci.

Zajęcia prowadzi  mgr Kinga Kostrzewa- certyfikowany trener Jogi Kreatywnej oraz Jogi dla dzieci, nauczyciel wychowania przedszkolnego, oligofrenopedagog, mama dwójki dzieci.